Hlavní stránka Lifestyle Zlín čeká festival plný sněhu, adrenalinu a extrémních sportů

Zlín čeká festival plný sněhu, adrenalinu a extrémních sportů

0
Foto: archiv pořadatele

Foto: archiv pořadatele

Snow Film Fest nabízí už popáté výběr těch nejlepších zimních filmů oceněných na světových festivalech, ale i skvělé filmy z českých a slovenských expedic. Tyto snímky jsou o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu, horských expedicích a o překonávání zdánlivě nepřekonatelných překážek. Do Zlína festival přicestuje již 27. listopadu, a to konkrétně do Velkého kina. Začátek promítání celovečerního pásma krátkých adrenalinových filmů je v 18:00. Součástí doprovodného programu bude přednáška bratrů Švihálků o lyžování v Maroku.

Konkrétně se návštěvníci festivalu mohou těšit například na úvodní film s názvem Kašmír, ve kterém tým Soulryders provozuje nebezpečné výstupy a sjezdy a zároveň se potýká s politickými nepokoji na hraničním území Indie a Pákistánu.

Dvě skupiny českých freeskiingových jezdců s rozdílným přístupem ale společným cílem a vášní zobrazuje snímek Few days. Zajímavý bude jistě i příběh horolezce Mika Libeckiho, často spolupracujícího s redakcí National Geographic, jehož plánem bylo najít území s co největším počtem dosud neobjevených vrcholů a uskutečnit tolik prvovýstupů, kolik mu jen Nezkrotná Antarktida dovolí.

Neobvyklou vizuální podívanou slibuje snímek Afterglow, který byl točen celý v noci pomocí velkých LED světel. Po přestávce bude následovat už zmíněná přednáška o nejlepším lyžování v africkém Maroku s výhledem na Saharu.

Průběh jednoho z padesáti nejtěžších závodů světa, ve kterém musí soutěžící zdolat během šedesáti hodin 135 kilometrů severní Minesoty mapuje film s názvem Arrowhead 135.

Posledním ze snímků , který se vám představí na zlínském Snow film festu je The Pamir Game vyprávějící tři různé příběhy tří různých hor, které zdolával Beton Ski team a o tom, jak na nejvyšší hoře bývalého sovětského svazu potkali obří lavinu. Jeho tvůrci by měli podle ředitele festivalu Daniela Hály přijet osobně přímo z  expedice v Nepálu.

Snow Film Fest Zlín