Hlavní stránka Kultura Zlin Design Week podruhé oživí město

Zlin Design Week podruhé oživí město

0

V pátek se ve Zlíně uskutečnilo slavnostní zahájení již třetího ročníku Zlin Design Weeku. Osmidenní akce nabídne výstavy, konferenci, přednášky i workshopy na téma designu. Na závěr je pak připraven galavečere mezinárodní soutěže mladých designérů  Best in Design.

Od soboty 22. dubna se mohou milovníci designu těšit na tématické workshopy a přednášky s názvem Vepřo knedlo design. Návštěvníky čeká kromě výstav také úniková hra Exit room, jarní kino, PechaKucha Night nebo Czechdesign shop. Výstavy Architektura pro děti a Humanitární architektura z polského Lodž Design Festivalu budou k vidění ve zlínském zámku. V zámeckém parku  bude možné zhlédnout hlavní výstavu Zlin Design Weeku od Adama Štěcha a kreativní skupiny Okolo, s názvem Mezi Limity: Design jako výsledek omezení. “

V centru Zlína budou postaveny výstavní City moduly, v nichž budou vystavovat zejména regionální firmy.

Součástí projektu je i Konference design & marketing, naplánovaná na úterý 25. dubna v aule Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Přivítá osm inspirativních řečníků z obou oborů nejen z tuzemska.

Dalším bodem doprovodného programu je konference Pecha Kucha Night, která se uskuteční 26. dubna od 20:20 v pátém patře 64. budovy svitovského areálu. Mezi řečníky se objeví například internetový publicista Janek Rubeš nebo architekt Adam Gebrian.

Od 21. do 28. dubna pak bude k vidění výstava projektu Voda pro všechny, která představ celoroční práci studentů.  Její ústřední část bude na ulici Školní, v přilehlém Zlínském klubu 204 a bývalé Rybeně. Další části výstavy pak budou mít své místo ve studiu Elements v 64. budově Svitu a také v univerzitní budově s označením U4.

Program uzavře 28. dubna v Kongresovém centru ve Zlíně Galavečer Best in Design, mezinárodní soutěž pro mladé designéry. Ze 726 návrhů vzejdou vítězové.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web