Hlavní stránka Lifestyle Zlín o víkendu zaplní desítky kamionů

Zlín o víkendu zaplní desítky kamionů

0

Foto: Radek Topič

Od pátku do neděle budou ve Zlíně a okolí k vidění desítky naleštěných tahačů. Tentokrát nepůjde o odklonění nákladní dopravy středem města, ale o tradiční akci s názvem Truck Sraz, jejíž jubilejní desátý ročník hostí nedaleké Březůvky. Na akci přijedou i zahraniční účastníci se svýmy špičkově upravenými a nasvětlenými vozy, z nichž většina bude k vidění i na noční spanilé jízdě. Vybrané osvětlené kamiony budou nejprve k stát na ulici Hradská, potom projedou městem a vrátí se do Březůvek. Vzhledem k rekonstrukci ulice Štefánikova museli pořadatelé ve spolupráci s Policií ČR změnit trasy obou plánovaných spanilých jízd.

V pátek večer vyjede kolona z Březůvek na Kudlov a řidiči vystaví své miláčky na ulici Hradská ve Zlíně.  Z Hradské pojedou trucky přes centrum města až po křižovatku ulic T.Bati a Díly VI. Odtud pak rovně směrem na Želechovice nad Dřevnicí a přes Zelené Údolí na Provodov a Březůvky.

Sobotní trasa povede v opačném směru do Zlína, tedy Březůvky, Provodov, Želechovice. Opět od křižovatky ulic Díly VI. a T.Bati zůstává trasa stejná jako v letech minulých, tedy přes Březnici, Bohuslavice a Doubravy zpět do Březůvek.

V sobotu po návratu kamionů bude v Březůvkách připravený tradiční zábavný program pro malé i velké návštěvníky, kde budou k vidění nejen nejkrásnější náklaďáky z různých koutů Evropy, ale i živá hudba, občerstvení, soutěže nebo RC modely kamionů i stavebních strojů. V podvečer pak bude slavnostní vyhodnocení ankety o nejkrásnější truck a po setmění i vyhodnocení soutěže o nejosvětlenější truck, která je také tradičně velmi oblíbená.

Po celý den pak bude zajištěna kyvadlová doprava z točny linky 32 na Kudlově do areálu na Březůvkách, a to opravdu stylově nefalšovaným vězeňským autobusem.

Zlinskey klub