Hlavní stránka Zprávy Zlín se na tento týden proměnil v metropoli designu

Zlín se na tento týden proměnil v metropoli designu

0

Foto: L. Podsedníková

Včerejší večer patřil zahájení Zlin Design Weeku, týdne, který oživí celé město Zlín designem. Projekt pořádaný studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně má za cíl představit veřejnosti „různé úhly pohledu“ na design a ukázat, že design je všude kolem nás, že je součástí našeho každodenního života.  Na návštěvníky čeká po celý týden bohatý program.

Celý designový týden byl včera zahájen na zlínském náměstí Míru, kde mohli diváci mimo jiné vidět videomapping (projekci) na fasádě radnice. V úterý a ve středu se bude hlavní dění soustřeďovat do Velkého kina Zlín. Setká se tam řada odborníků z oblasti marketingu a designu, kteří představí svůj pohled na spojení Značka – Design – Příběh. Celý projekt bude zakončen slavnostním galavečerem spojeným s vyhlášením soutěže Talent designu.

Design se bude objevovat i v ulicích. Po různých částech Zlína budou rozmístěny netradiční instalace, které představí práce studentů, designérů a designérských značek. Prezentovat se budou české umělecké školy a designérské firmy, které svými výrobky získaly uznání doma i ve světě. Nejlepší mladí designéři budou vystavovat moderní český design v prostorách Zlínského zámku.

„Projekt Zlin Design Week je novým konceptem, na kterém pracuje celá fakulta a je pro nás konceptem velmi důležitým. Jako vzdělávací instituce cítíme potřebu „sloužit“ veřejnosti, proto chceme lidem ukázat, jaký vliv má design na náš život, na kvalitu života a jak je důležité přijmout dobrý design do svého života. Studenti dávají do realizace projektu nadšení a energii, věřím, že projekt přinese hodně užitečných informací a skutečně jiný úhel pohledu na design a jeho místo v životě každého z nás“, říká Jana Janíková, děkanka Fakulty multimediálních komunikací.

Více o ZLIN DESIGN WEEKu a program celého týdne na www.zlindesignweek.com

Tento text byl publikován díky laskavé podpoře našeho partnera:

ajPed.cz

Pokud se chcete stát partnerem některého příspěvku nebo rubriky, napište nám na email: redakce@zlinskynocnik.cz/web

Chcete dostávat dobré zprávy přímo do e-mailu? Zadejte svou e-mailovou adresu a nic vám neunikne: