Hlavní stránka Publicistika Zlíňáci vyhráli na plné čáře. Na hřišti i v ochozech

Zlíňáci vyhráli na plné čáře. Na hřišti i v ochozech

autor: Jan Švec

Dlouho to dnes odpoledne na zlínském stadionu Letná vypadalo v pomyslném dvojboji fotbal plus fandění na remízu. Zatímco na zeleném pažitu měli převahu domácí fotbalisté, kteří si, na rozdíl od soupeře, dokázali vytvořit spoustu slibných šancí a získat vedení 1:0, tribunám vládli příznivci Baníku. Ne počtem – na vyprodaném stadionu pro 5 573 diváků (bravo!) mohli tvořit zhruba čtvrtinu – ale hlasem.

Takřka folklórní pokřiky a popěvky, opepřené známým slovíčkem na P, se nesly vzduchem každou chvíli, takže Baníkovci jako by hráli doma. Nutno uznat, že domácí kotel se svým úsilím podporovat zlínský tým nenechal zahanbit, a ani na okamžik tak nebylo ticho. Přece jen jich však v porovnání s ostravskými chachary jich byla jen hrstka a překřičet je nedokázali (Protože jsem stál uprostřed hlavní tribuny, můžu to hodnotit celkem objektivně.). Nezasvěcený divák sedící poblíž zlínských ultras by si dokonce mohl myslet, že jedinou barvou spjatou se Zlínem je žlutá. Na oblíbenou výzvu fanoušků, aby celý stadion na jejich „Žlutá!“ odpovídal „Modrá!“ se totiž moc lidí nechytalo.

„Remízový“ stav platil až do šestašedesáté minuty. Pak nastalo na tribuně Ostravských fans peklo. Několik největších bláznů ostatním divákům a hlavně bezmocným správcům stadionu připomněli, že mezi českými ultras patří k největším poděsům. Odnesly to sedačky, plot, někteří těžkooděnci, kteří se snažili běsnící Baníkovce dostat pod kontrolu, a hlavně pak hra.

Dvacet minut nastavení, jasná diskvalifikace hostujících fanoušků z dvojboje, a tudíž triumf domácích na plné čáře podtržený ještě druhým gólem do soupeřovy sítě v předposlední minutě. Hoši, děkujem, chacharům sbohem. Na konci července se na klubovém webu psalo: „Modernizací projdou rovněž sektory pro fanoušky, domácí i hostující, kde budou postupně doplněny chybějící sedačky. Z logických důvodů se tak stane až po utkání s Baníkem Ostrava.“ Snad jich je a skladě dostatek.