Hlavní stránka Kultura Zlíňané se k podobě zámku mohou vyjádřit v anketě

Zlíňané se k podobě zámku mohou vyjádřit v anketě

0

autor: Pavel Míček

Jak bude vypadat Zlínský zámek po rekonstrukci? To zatím není zcela jasné. Na konci minulého roku představený návrh rekonstrukce od architekta Pavla Míčka vzbudila uznání, ale i kritiku. A to zejména kvůli přestavbě střechy, místo které Míček navrhnul netradiční členité patro.

„Vše, co se zdá nové, je koncentrací již obsaženého. Těžiště návrhu se tak opírá o genetický kód budovy, který v sobě zahrnuje pět set let starý vývoj,“ vysvětlil svůj pohled Míček. Město teď ale přichází s nápadem dát občanům Zlína možnost vyjádřit svůj názor na to, jak má budova s číslem popisným v budoucnu vypadat. A to formou ankety. „Zámek bude sloužit lidem, takže jejich názor je velmi důležitý. Proto se ptáme na jejich názor. Líbí se vám navržená studie, nebo byste uvítali jiný návrh? Napište nám,“ vyzývá primátor Miroslav Adámek.

Vyjádřit svůj názor mají lidé jednak prostřednictvím ústřižku ze strany pět aktuálního Magazínu Zlín, jednak pomocí elektronického formuláře na webu města. Anketa potrvá do konce února. Výsledek pak v dubnovém čísle Magazínu zveřejní jeho vydavatelé, zástupci města jej zase předají představiteům Zlínského zámku, o.p.s., kteří mají historickou památku od města pronajatou. Dostanou tak oficiální cestou zpětnou vazbu nejen od odborníků, ale také od Zlíňanů, kterým by měl zámek sloužit především.

V jeho útrobách by se po rekonstrukci mělo nacházet muzeum architektury, Galerie Václava Chada, restaurace, kavárna, otevřená kuchyně, obřadní síň, zážitkový hotel nebo ateliéry pro mladé designery.