Hlavní stránka Zprávy Zlíňané věnovali dětem v Africe 63 kol

Zlíňané věnovali dětem v Africe 63 kol

0

Ze Zlína poputuje dětem z africké Gambie celkem třiašedesát kol. Právě tolik jich věnovali obyvatelé města minulý týden v rámci Evropského týdne mobility.

Sběr nepoužívaných, starých nebo nefunkčních byciklů uspořádala obecně prospěšná společnost Kola pro Afriku ve spolupráci s radnicí. „Sbírka ve Zlíně poukázala na dobré srdce lidí, kteří se chtějí rozdělit ve prospěch někoho druhého. Třiašedesát darovaných kol pro děti v Gambii je krásný počin! Jsme vděční všem dárcům a také děkujeme iniciátorům akce, magistrátu města Zlín,,“ vzkázal Roman Posolda, ředitel pořádající společnosti. Výsledek akce si pochvaluje i magistrát. „Počet darovaných kol nás velmi mile překvapil, za všechny děkujeme. Ukázalo se, že tahle akce má smysl a proto ji určitě ještě zopakujeme,“ prohlásil radní Josef Novák, do jehož kompetencí patří cyklodoprava.

Kola ze Zlína budou nyní prohlédnuta a případně opravena a dovybavena, poté je čeká odeslání do Gambie. Tam je dostanou děti, které bydlí daleko od svých škol. „Děti dostávají darovaná kola zapůjčena, ta zůstávají v majetku školy. Vzdálenosti do školy, které se jeví bez kola jako nepřekonatelné, jsou v rozmezí od osmi do patnácti kilometrů.  Bez kol by se do školy dostávaly těžko,“ upozornil Posolda.

Rozhovor s Romanem Posoldou najdete v aktuálním tištěném vydání Zlínského nočníku.