Hlavní stránka Lifestyle Zlínská nemocnice má modernější babybox

Zlínská nemocnice má modernější babybox

0

Foto: archiv KNTB

Před deseti lety, přesněji v prosinci 2007, byl ve Zlínském kraji nainstalován vůbec první babybox, a to v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. V Kroměřížské nemocnici se tak stalo v roce 2009, v Uherskohradišťské v roce 2013. Nyní bude mít zlínská nemocnice modernější babybox nové generace.

 Původní „bedýnku“ přijel do Zlína vyměnit tým vedený výrobcem babyboxů Zdeňkem Juřicou. „Nový babybox je z nerezu, dvoukřídlá dvířka se otvírají automaticky a po vložení miminka a aktivaci senzoru se samy zavřou. Babybox má také fotobuňky, které brání jakékoliv kolizi dítěte s dvířky. Vnitřní prostor je klimatizován a je napojen mnohonásobně jištěnou signalizací na stálou službu a na mobilní telefony,“ uvedl Zdeněk Juřica.

Zakladatel projektu babyboxů v České republice Ludvík Hess přijede modernizovaný babybox do Zlína slavnostně „pokřtít“ v úterý v poledne. „V současné době je v naší zemi 72 babyboxů. Do nového a snad lepšího života díky nim vstoupilo celkem 160 dětí,“ konstatoval Ludvík Hess. Ve Zlínském kraji se miminka v babyboxech objevila zatím čtyřikrát. Dvě holčičky ve zlínské nemocnici – 8. prosince 2010 Věra a 8. března 2014 Gabriela a dvě holčičky v Kroměřížské nemocnici –  14. října 2013 Pavla a 8. června 2015 Monika.


Tento text mohl být publikován díky podpoře našich partnerů, mezi které patří i: 

Chcete nás také podpořit a získat prostor u nás na webu? Napište na: redakce@zlinskynocnik.cz/web