Hlavní stránka Sport Zlínské cyklostezky narostou o tři kilometry

Zlínské cyklostezky narostou o tři kilometry

0

Cyklostezka - I. Dostál

Rozvoj sítě zlínských cyklostezek bude pokračovat ve druhé polovině roku. Ke stávajícím trasám přibudou další zhruba tři kilometry zpevněných stezek, které propojí už stávající úseky.

Nový úsek propojí vilu Tomáše Bati s Jižními Svahy. „Napojení bude vedeno podél budovy Tepla Zlín na ulici Nad Stráněmi k budově univerzity. Další část této cyklostezky bude pokračovat podél ulice Okružní od zastávky Slunečná po supermarket Billa. Výhledově bude od Billy pokračovat napojení k lokalitám Hony a Česká,“ sdělil radní Josef Novák, do jehož kompetencí patří doprava.

Úseky v celkové délce 1,1 kilometru začnou vznikat ve druhé polovině roku a sjízdné budou příští rok. Většinu nákladů 4,8 milionu korun pokryjí evropské a státní dotace, zbytek uhradí město Zlín. Druhým koncem se teto úsek spojí s páteřní cyklostezkou podél řeky Dřevnice, jejíž část na ulici Výletní a Tyršovo nábřeží vznikne v roce 2017.

Rozšiřovat se bude i tzv. Městská obslužná cyklistická stezka podél třídy Tomáše Bati, a to v úseku od Lorencovy k prodejně Lidl na Podvesné. „Součástí projektu jsou i úpravy dvou zastávek MHD, včetně vybudování nových zálivů, které pomůžou k zvýšení bezpečnosti na velmi frekventované třídě Tomáše Bati,“ upozornil cyklokoordinátor radnice Martin Habuda. Délka tohoto úseku bude 1,4 kilometru a práce na něm rovněž skončí příští rok. I zde pomohou se stavebními výdaji 25 milionů korun z většiny dotace s Evropské unie a státní pokladny.

Kratší úseky cyklostezek dále vzniknou od zastávky Zahradnická k ulici Topolové, třísetmetrová trasa vznikne také na Podhoří a dalších dvě stě metrů stezky se u Morysových domů napojí na Městskou obslužnou cyklostezku.

V současné době má síť cyklostezek na území Zlína délku více než dvacet tři kilometrů. Nejvýznamnějšími počiny byly úseky spojující Zlín s Otrokovicemi a Lukovem dokončené v roce 2014.