Hlavní stránka Zprávy Zlínský Family Point slouží celé rodině

Zlínský Family Point slouží celé rodině

0

zdroj: archiv Family Point Zlín

Nové zařízení, ve kterém najdou radu i poučení o rodině vzniklo v budově bývalé knihovny ve Zlíně. Ve Zlínském klubu 204 vznikl Family a Senior Point. Zabaví se v něm děti, rodiče i prarodiče, maminky tam najdou klid na kojení.

Novou pobočku Family Pointu mohou využít rodiny, maminky s dětmi nebo senioři, pro které je určen Senior Point. I pro ostatní pak budou zaměstnanci centra pořádat přednášky a podávat informace ohledně služeb v regionu. Přednášky se budou konat pravidelně každých čtrnáct dní. Všechna témata najdou lidé na webu či na letácích přímo v centru.

Maminky mají vyhrazený prostor na kojení, přebalení dítěte a ohřátí stravy asvé starší děti mohou nechat pohrát v dětském koutku, kde jsou hračky i potřeby na kreslení. Každé úterý ráno se uskuteční Klub maminek. Ve Family Pointu nebo na webových stránkách můžou lidé zjistit informace o organizacích a akcích, které se konají v okrese Zlín. Do budoucnosti se počítá i se zřízením čítárny ve spolupráci s Krajskou knihovnou Františka Bartoše.

Služba vychází z několikaletých zkušeností zakládajícího Centra pro rodinu a sociální péči v Brně. Zkušenosti z původního kontaktního místa se přenesly i do Zlína. Jako v jiných městech v České republice, jsou i ve Zlíně bezbariérové, nízkoprahové prostory.

Zlínská pobočka je otevřená od 6. října. V prvním týdnu se lidé mohou každodenně zúčastnit programu zdarma. Ve čtvrtek odpoledne se na přednášce nejen pro seinory bude mluvit o aktivizaci osob v seniorském věku. Páteční den bude ve znamení pohybu. Od půl desáté dopoledne si zájemci mohou vyzkoušet Strollering – cvičení rodičů s kočárky se zkušenou maminkou a cvičitelkou Ivanou Michalíkovou. V odpoledních hodinách je na programu stanoviště pro děti připravované Lesní školkou Na Pasece.