Hlavní stránka Kultura Zlínský salon mladých představí umělce do třiceti let

Zlínský salon mladých představí umělce do třiceti let

0

salon

Unikátní společná přehlídka českých a slovenských mladých umělců do třiceti let se uskuteční v budově číslo 14 a současně také na Zlínském zámku. Sedmý ročník Zlínského salonu mladých zahájí 19. května v 17:00. Expozice budou k vidění až do 20. září.

Zlínský salon mladých pořádá Krajská galerie výtvarného umění a koná se v tříletých intervalech od roku 1997. Právě za tuto dobu je možné sledovat posun uměleckých tendencí, ale i osobností nastupující generace.  V letošním ročníku se snížil počet z 58 vystavujících na dvacet českých a deset slovenských autorů, s cílem poskytnout více prostoru jednotlivým vystavujícím a postavit proti sobě právě nejlepší současné umělce.

Na salonu se tradičně budou předávat ceny nesoucí jméno Václava Chada, talentovaného českého malíře a sochaře, a Igora Kalného, jednoho z nejvýraznějších představitelů neoficiální slovenské scény minulého století. Ceny uděluje odborná porota, ve které letos zasedne i Juraj Gábor, zatím poslední vítěz Ceny Igora Kalného.

Jména letošních vystavujících:

Matěj Al-Ali, Karolína Mikesková, David Krňanský, Anne-Claire Barriga, Dominik Gajarský, Alžběta Bačíková, Roman Štětina, Pavel Sterec, Tomáš Moravec, Jan Brož, Petr Šprincl, Lucie Rosenfeldová, Vojtěch Fröhlich, Matouš Lipus, Tereza Fišerová, Patrik Kriššák, Barbora Zentková a Julia Grybos, Jiří Topínka, Petr Krátký a Lucia Sceránková.

Slovenskou scénu prezentují Jonáš Gruska, Zuzana Žabková, Peter Sit, András Cséfalvay, Lucia Papčová, Dominik Hlinka, Milan Vagač, Adam Šakový, Lucie Mičíková a Erik Sikora.

Tento příspěvek byl publikován díky podpoře:

prokapely.eu

Pokud se chcete stát partnerem některého příspěvku nebo rubriky, napište nám na email: redakce@zlinskynocnik.cz/web