Hlavní stránka Zábava Zlínský zámek se proměnil ve Svět stavebnic

Zlínský zámek se proměnil ve Svět stavebnic

0
Foto: archiv pořadatele

Foto: archiv pořadatele

Pětidenní interaktivní výstava stavebnic potrvá do neděle 22. listopadu v prostorách Zlínského zámku. Na místě jsou k vidění tradiční i méně obvyklé stavebnice z nejrůznějších materiálů. Návštěvníci si mohou stavět z plastových kostiček, kovových součástek, z magnetických tyčinek, ale také třeba z dřevěných stavebnic zlínského výrobce. Na své si přijdou také modeláři.

Na výstavě si mohou děti i dospělí sami vyzkoušet nejrůznější stavebnice a seznámí se s novinkami na trhu v této oblasti. Výstava návštěvníky seznámí také s historií jednotlivých výrobců. „Většinu z prezentovaných stavebnic bude možné na výstavě přímo zakoupit,“ informuje Věra Stojarová, ředitelka pořádající organizace Aktivně životem o.p.s.

Velkým lákadlem výstavy jsou tradiční české stavebnice a hračky, se kterými si děti i dospělí hrají už desítky let.

„U dětí jsou stavebnice velmi oblíbené a navíc přispívají ke zlepšení jemné motoriky, učí děti trpělivosti a koncentraci. Děti se díky stavebnicím učí představivosti, plánování a spolupráci s jinými. Díky stavebnicím si děti procvičují manuální zručnost a setkávají se tak s první formou technického vzdělávání,“ vysvětluje Stojarová.

Zájemci mají možnost výstavu navštívit do neděle.

ZK-1-850x157