Hlavní stránka Kultura Zlínští cestovatelé uvedou své filmy ze Srí Lanky, Thajska a Indie

Zlínští cestovatelé uvedou své filmy ze Srí Lanky, Thajska a Indie

0

Foto: L. Vojáček

Projekce krátkých dokumentárních filmů z Indie, Thajska a Srí Lanky se uskuteční v sobotu 18. dubna ve 20:00 ve zlínském klubu Loft. Na programu večera je premiéra dokumentu Streets of India, který zachycuje život v této obrovské zemi. Dokument byl natočen v lednu 2015 z velké části v ulicích velkých Indických měst. Návštěvníci akce nebudou ochuzeni ani o místní památky, kulturu a Indickou kuchyni. Dokument natočila zlínská společnost Admiralos Production. Následovat budou dokumenty z Thajska a Srí Lanky, které budou mít ten večer také svou premiéru.

Všechny snímky uvedou jejich tvůrci, kteří budou k dispozici pro dotazy. Týden před projekcí bude možné vidět také výstavu fotografií, které byly pořízeny při natáčení v Indii. Po promítání bude následovat afterparty, která bude svou atmosférou navazovat na předchozí dění.

Promítané filmy:

Thailand Life
Dokument z Thajska z let 1994 – 1997, který je zaměřen na život v hlavním měste – Bangkoku, bohatou přírodu, historii a kulturu. Tři roky zážitků, tisíce najetých kilometrů a spoustu dechberoucích záběrů. Na to všechno se můžete těšit v tomto retrospektivním dokumentu.

Srí Lanka Trip
Patrik a Nikča mají rádi dobrodružství a rádi cestují. Vydali se proto počátkem tohoto roku na výlet na Srí Lanku s krosnou a bez předem zajištěného ubytování. Projeli celý ostrov z jednoho pobřeží na druhé a zpět. Objevovali krásy přírody a užívali si slunného počasí. Záběry z outoorové kamery vás budou nabádat, udělat si stejný výlet.

Streets of India
Dokument z ledna letošního roku, který vás vtáhne do Indických ulic a vy tak poznáte z bezprostřední blízkosti každodení život Indů. Města jako Kanpur, Kalkat a Agra jsou doslova přecpány lidmi. Za zvuku klaksonů procházíte ulicemi a narážíte na více paradoxů globálního světa. Poznejte opravdovou Indii: Šílená doprava, skvělá kuchyně, žebráci, pouliční služby všeho druhu!

Program:
• výstava fotografií Indie – týden před projekcí
• projekce Thailand Life, Sri Lanka Trip, Streets of India
• setkání s autory dokumentů
• Afterparty – Dj Opa – bude hrát k poslechu i k tanci

 

Živá Asie