Hlavní stránka Kultura Zlínští středoškoláci připravují film financovaný crowdfundingem

Zlínští středoškoláci připravují film financovaný crowdfundingem

0

Zlínští studenti střední filmové školy připravují první absolventský film. Creative hill college je začínající soukromá střední škola, která působí v budově bývalé vyšší odborné filmové školy na zlínských ateliérech. Letos se škola rozloučí se svými prvními maturanty.

V rámci maturity musí studenti natočit film se zadanou stopáží dvacet minut. „Pro tento film jsme si vybrali téma římské báje Romulus a Remus, nejedná se o přímé ztvárnění této báje, pracujeme pouze s jejími motivy,“ řekla scénáristka Adéla Jakubová.

Jde o příběh dvou bratrů, kteří prožívají důležité životní změny a zjišťují pravdu o své minulosti. Díky těmto událostem pozná divák odlišné povahy hlavních postav. Rozdíly mezi nimi je dovedou k velkým, životně důležitým konfliktům. „Chtěl bych poukázat na význam rozhodování se citem proti rozumu a celkově zdůraznit, jaké mohou být vztahy mezi dvojčaty,“ doplnil Filip Trněný, režisér filmu.

Celý příběh se odehrává v jednadvacátém století a je doplněný o retrospektivní děj, který diváka přenese o třicet let zpět do dětství hlavních hrdinů Martina a Marka. „Atmosféru filmu chceme podpořit delšími záběry a celý vizuál filmu bych chtěl stylizovat do studenějších barevných odstínů,“ vyjádřil se k obrazové stránce kameraman Jan Rohlík.

Vzhledem k tomu, že by si studenti rádi vyzkoušeli práci se zkušenými herci, vybírali si je přímo z divadelních souborů, ve Zlíně, Brně a Ostravě. „Herce jsme obsazovali hlavně podle představy režiséra tak, aby vizuálně i charakterově odpovídali postavám ve scénáři,“ odpověděla produkční Kristýna Jakšová, která mimo jiné měla na starosti i casting.

Štáb si natáčení mírně zkomplikoval prací s malými dětmi a psem. „Kvůli ne úplně příznivému počasí, jsme se rozhodli retrospektivní scény přesunout do ateliéru. Co se týká shánění psího herce, původně jsme chtěli zvolit pravého vlka, ale vzhledem k jeho nedostupnosti a povaze si musíme vystačit s běžným vlčákem,“ dodala druhá produkční, Markéta Plšková.

Díky těmto faktorům bude film velmi nákladný, nehledě na velké množství rekvizit, natáčecích dnů a početný štáb. „S ohledem na náročnost scénáře jsme se snažili udělat rozpočet co nejnižší, ale reálný. Z části nám finančně vypomohla škola. Bohužel tyto finance nám nepokryjí ani polovinu rozpočtu. Proto jsme se rozhodli vyzkoušet financováni pomocí crowdfundingu a požádat o finanční podporu lidi, kterým se náš projekt zalíbí,“ vysvětlila Plšková. Zájemci mohou film podpořit zde a stát se tak součástí realizačního týmu.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Všechno pro kapely

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web