Hlavní stránka Lifestyle Zlínští studenti se zapojí do mikulášské sbírky

Zlínští studenti se zapojí do mikulášské sbírky

0

Studenti Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se v úterý zapojí do celonárodní sbírky, kterou pořádá Společnost pro ranou péči. Tato sbírka se uskuteční již počtvrté na mnoha místech České republiky a je určena na podporu rodin, kterým se narodilo dítě těžce nemocné nebo s postižením.

Studenti z Ústavu zdravotnických věd Fakulty humanitních studií UTB opět prokázali, že jim není cizí pomoc člověku v nouzi a již počtvrté se do sbírky zapojí. Celkem pět dvojic bude vyrazí do ulic v mikulášských čepicích. Po Zlíně a budou nabízet ke koupi za 30,- Kč perníkové rybičky. Dárci mohou samozřejmě přispět i vyšší částkou.

„V loňském roce bylo v den sbírky velmi mrazivé počasí, studenti byli rozčarováni negativními reakcemi některých kolemjdoucích“, říká Anna Krátká, která má sbírku za fakultu na starosti. „Jak ale sami říkali, převládala pozitivní odezva dárců a hřál je pocit, že to dělají pro dobrou věc“, dodává. „Začíná adventní doba, která nás nutí zastavit se, zamyslet a poděkovat za to, čeho se nám dostává, ale také nám dává příležitost pomoct tam, kde je to třeba,“ doplňuje na závěr Krátká.


Tento text mohl být publikován díky podpoře našich partnerů, mezi které patří i: 

Chcete nás také podpořit a získat prostor u nás na webu? Napište na: redakce@zlinskynocnik.cz/web